PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweRelacja z wydarzenia Automotive (z) kobiecą pasją 2024
Relacja z wydarzenia Automotive (z) kobiecą pasją 2024

Relacja z wydarzenia Automotive (z) kobiecą pasją 2024

przez Biznesowe materiały prasowe

Tegoroczna edycja wydarzenia biznesowego Automotive (z) kobiecą pasją pod hasłem "Kobiety na ścieżkach sukcesu" odbyła się w dniach 9-10 maja 2024 roku w urokliwym Hotelu Meta w Szczyrku, otoczonym malowniczymi krajobrazami góry Skrzyczne. To magiczne miejsce zachęcało do refleksji i inspiracji. Wydarzenie nie tylko celebrowało osiągnięcia kobiet w branży motoryzacyjnej, ale także uwydatniło ich różnorodne pasje, które sprawiają, że są nie tylko liderkami w swoich dziedzinach, ale również źródłem inspiracji dla innych. Oto relacja z Automotive (z) kobiecą pasją 2024.

 

Relacja z Automotive (z) kobiecą pasją 2024

Pierwszego dnia już od samego rana uczestniczki, przybywając z różnych stron Polski, miały okazję zarejestrować się i zapoznać z programem wydarzenia. O godzinie 12 rozpoczęło się oficjalne otwarcie, które poprowadziła Dyrektor QS PACT Beata Praszczyk. Przywitała zgromadzone na sali kobiety, podsumowała ubiegły rok oraz przedstawiła wizję, jaka przyświeca tegorocznemu wydarzeniu.

 

Warsztaty dla kobiet z branży nieruchomości

Następnie przeszliśmy do warsztatów integracyjnych, mających na celu wzajemne poznanie się uczestniczek oraz przełamanie pierwszych barier. Warsztaty nosiły nazwę "Automotive kobiecą dłonią malowany" i były prowadzone przez Beatę Praszczyk oraz Beatę Zdanowską – QS PACT Project manager. Podczas warsztatów każda z grup miała stworzyć projekt pojazdu BMW (Babski Mega Wóz) jedynie przy użyciu kobiecych kosmetyków i akcesoriów. Każdy z nowo utworzonych zespołów wykazał się kreatywnością, a wśród uczestniczek panował radosny nastrój. Warsztaty zakończyły się wspólnym zdjęciem każdej z grup.

 

Wykłady podczas wydarzenia dla kobiet z branży automotive

Następnym punktem programu był wykład trenerki, Auditorki SQDA Anny Niedźwiedzkiej-Kubieniec na temat zmian w wytycznych do certyfikacji IATF 16949, pt.: "Nowe Rulsy 2024 – czyli zmiany w wytycznych do certyfikacji na zgodność ze standardem IATF 16949. Co nowego w zakresie podręcznika?". Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczestniczek wydarzenia Automotive (z) kobiecą pasją 2024. Najnowsze wydanie wytycznych zostało opublikowane końcem marca 2024 i będzie obowiązywać od 1 stycznia 2025. Anna w ciekawy sposób przedstawiła zmiany oraz nowości, które zostały wprowadzone do nowego podręcznika.

Czas dla siebie oraz na networking

W planie tego wydarzenia biznesowego dla kobiet z branży motoryzacji nie zabrakło również czasu dla siebie, czasu na wymianę doświadczeń oraz zacieśnianie nowych znajomości. Seanse saunowe, czy wieczorna kolacja z góralską kapelą na żywo były miłym zakończeniem dnia.

Warsztaty podczas wydarzenia dla kobiet z branży motoryzacyjnej

Dzień drugi obfitował w praktyczne warsztaty związane zarówno z branżą automotive, jak i wybiegające poza tę tematykę i skupiające się na samorozwoju. Organizatorzy zaprosili uczestniczki do udziału w 4 warsztatach:

  • "Chińczyk jakości, czyli człowieku nie irytuj się wymaganiami automotive" – związany bezpośrednio z wymaganiami branży automotive, który poprowadziły Agnieszka Hundert-Andrzejewska z Kingą Niedzielą.
  • "Kobiety na zeroemisyjnym kursie – ślad węglowy w biznesie i życiu codziennym" to warsztat, który w sposób praktyczny poruszał temat ESG. Został poprowadzony przez Justynę Kwiatkowską, specjalistkę SQDA.
  • "Odporność psychiczna w pracy" – warsztat, który pokazywał inne ścieżki w radzeniu sobie ze stresem w pracy, przeprowadzony przez Agnieszkę Bugaj.
  • "Twórcze myślenie i kreatywność w pracy" to z kolei warsztat, który zachwycił uczestniczki niekonwencjonalnym podejściem do rozwiązywania problemów, poprowadzony przez Annę Bednarz.

 

Panele dyskusyjne podczas wydarzenia Automotive (z) kobiecą pasją 2024

Dużo emocji wzbudził panel dyskusyjny, w którym wzięło udział 5 zaproszonych kobiet sukcesu: Katarzyna Jarośka-Kurowska, Magdalena Jagiełło, Anna Przywara, Alicja Litwin oraz Beata Praszczyk. Tematem panelu było hasło przewodnie wydarzenia: Kobiety na ścieżkach sukcesu. Poruszające dyskusje skłoniły do refleksji i podkreśliły znaczenie równowagi między życiem osobistym a zawodowym. Historie prelegentek pokazały, że każda z nas podąża inną ścieżką, by móc osiągnąć swój osobisty sukces.

Relacja z wydarzenia Automotive (z) kobiecą pasją 2024

Tegoroczna edycja Automotive (z) kobiecą pasją pokazała, że każda kobieta może znaleźć swoją własną ścieżkę do sukcesu, a siła kobiet manifestuje się niezwykle delikatnie poprzez determinację i zaangażowanie. To było nie tylko spotkanie liderek, ale prawdziwe święto kobiecej siły i inspiracji, której potrzeba w dzisiejszym świecie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął popularny portal biznesowy PolecanyBiznes.pl.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz