PolecanyBiznes.plBiznesResto-bar Techie’s krakowskiej firmy IT. Jedyny taki koncept w Polsce!

Resto-bar Techie’s krakowskiej firmy IT. Jedyny taki koncept w Polsce!

przez Biznesowe materiały prasowe

Zbudowanie aktywnej społeczności jest sporym wyzwaniem — taki ambitny cel postawiła sobie polska firma informatyczna Codete. W Krakowie stworzyła własny resto-bar, gdzie cyklicznie odbywają się wydarzenia technologiczne. Skąd taki pomysł? I jakie ma to znaczenie dla budowania wspólnoty?

 

Networking w branży IT

Networking jest jednym z kluczowych elementów tworzenia trwałych relacji biznesowych. W swoim założeniu opiera się na otwartej i obustronnej komunikacji, która wyraża się przez np. wymianę umiejętności. Tyle w teorii, a jak wygląda praktyka? Konferencje, warsztaty, meetupy, fora czy grupy internetowe oparte o wspólne zainteresowania, to główne inicjatywy pozwalające na nawiązanie relacji. W ostatnich latach widać, że branża IT aktywnie działa na tym polu.

– "Od samego początku istnienia firmy zdawaliśmy sobie sprawę, jakie znaczenie w naszej pracy mają relacje i tworzenie środowiska przyjaznego wymianie doświadczeń. Łączy nas wspólne zainteresowanie technologią, która jest jednocześnie hobby i pracą. Stąd pomysł na cykliczne spotkania, podczas których uczestnicy mogą się od siebie uczyć i dzielić wiedzą. Kolejnym, naturalnym etapem było stworzenie przestrzeni do spotkań, czego urzeczywistnieniem jest Techie’s, czyli resto-bar" – powiedział Artur Olechowski, dyrektor zarządzający w Codete i pomysłodawca lokalu.

 

Techie’s — klimatyczny resto-bar na krakowskim Podgórzu

Coraz więcej wydarzeń i rosnąca społeczność przerodziły się w pomysł stworzenia własnego miejsca. Tak powstał Techie’s — klimatyczny resto-bar na krakowskim Podgórzu, w siedzibie budynku, gdzie na co dzień działa Codete. Lokal jest dostępny dla wszystkich — nie trzeba być geekiem, by dobrze się tam czuć.

 

Jakie znaczenie ma budowanie aktywnej społeczności skupionej wokół profesji?

– "W branży IT widać, że networking świetnie sprawdza się też podczas mniej formalnych spotkań. Tematyczne wydarzenia łączą ludzi o tej samej specjalizacji, dzięki czemu łatwiej nawiązać kontakt i rozmowę, a czasami nawet i współpracę. Takie relacje pozwalają na stworzenie aktywnej społeczności, która może nie tylko miło spędzić wspólnie czas, ale i wspierać się poprzez wymianę doświadczenia"- dodaje Olechowski.

Lokal znajduje się na krakowskim Podgórzu przy ulicy Na Zjeździe 11. Więcej informacji o bieżących wydarzeniach odbywających się w Techie’s można znaleźć na fanpage Techie’s Space i stronie internetowej.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz