PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweTargi RetailShow: największe wydarzenie branży handlowej
Targi RetailShow

Targi RetailShow: największe wydarzenie branży handlowej

przez Biznesowe materiały prasowe

Już w środę startuje 12. edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Sklepów RetailShow, która odbędzie się w Centrum EXPO XXI w Warszawie. 22 i 23 listopada będą świętem branży retail, gdzie około 150 wystawców z Polski i zagranicy zaprezentuje odwiedzającym kompleksową, innowacyjną ofertę wyposażenia, technologii i usług dla handlu dopasowaną do potrzeb klientów i wyzwań gospodarczych.

 

Czym są Targi RetailShow?

Targi RetailShow to wyjątkowe wydarzenie na mapie eventów skierowanych do decydentów i specjalistów branży handlowej. Łączy w sobie możliwość sięgnięcia po najnowszą wiedzę na konferencji Retail Congress, szeroki wachlarz rozwiązań prezentowanych na stoiskach wystawców oraz jedyny w swoim rodzaju Modelowy Sklep w Polsce, gdzie swoje produkty prezentują zarówno liderzy rynku, jak i prężnie rozwijające się młode firmy.

 

Wyjątkowe wydarzenie z branży handlowej

RetailShow to wydarzenie w całości przygotowane dla przedstawicieli sieci, centrów handlowych, najemców i właścicieli sklepów. To też okazja, by poznać najlepsze produkty i koncepty sklepowe, spośród których branżowe Jury pod przewodnictwem dra Marka Borowińskiego wyłoni laureatów konkursów Best Shop Concept 2023 oraz Innowacje Handlu 2023.

 

Rozwiązania, które wytyczają kierunek zmian w biznesie

Modelowy Sklep, uznawany przez wielu za serce eventu, pozwala poznać aktualne trendy w projektowaniu przestrzeni sklepowych i ich wyposażaniu, a wraz z nimi zaawansowane technologicznie rozwiązania. Co roku, jego aranżacja uwzględnia najważniejsze potrzeby współczesnych klientów. W tegorocznej edycji z myślą o konieczności regularnych zmian w przestrzeniach sklepowych, wynikających z konieczności podążania za szybkim tempem życia, Modelowy Sklep został podzielony na strefy tematyczne. Dla uważnych architektów to zestaw wskazówek na najbliższe miesiące.

 

Trendy w sklepach wielkopowierzchniowych

– "To przede wszystkim cieszące się coraz większym zainteresowaniem klientów stoiska z małą gastronomią, gdzie kucharz ma kontakt z klientem i rekomenduje produkty. Można tam kupić wyprodukowane na miejscu świeże wyroby garmażeryjne i całe zestawy obiadowe. Takie punkty cieszą się rosnącą popularnością wśród młodych osób, jak i starszych prowadzących samotnie gospodarstwa domowe. Co ważne, oferta zaspokaja również potrzeby zwolenników wegetarianizmu" – Ewa Gawroniak-Olejniczak z pracowni Ego-Studio shop design, projektantka Modelowego Sklepu wskazuje na najważniejsze trendy w obszarze sklepów wielkopowierzchniowych.

 

Strefy food-to-go w sklepach

Kolejny ważny aspekt to powiększający się z roku na rok udział powierzchni strefy food-to-go. Wynika to z faktu, iż klienci coraz częściej odwiedzają sklepy w drodze do pracy, by kupić świeże zestawy śniadaniowe i obiadowe, kawę czy coś słodkiego.

– "Warto podkreślić, że taką strefę, wyposażoną w otwarte regały chłodnicze należy umieścić blisko wejścia, a dodatkowo wyposażyć w samoobsługowe kąciki kawowe" – dodaje projektantka.

 

Innowacyjność w biznesie ułatwia zdobywanie zaufania klientów

Trzecim ważnym aspektem jest konieczność wykazywania się coraz większą innowacyjnością w zdobywaniu zaufania klientów. Architektka podkreśla, że w aranżacji przestrzeni i jej podziału na strefy kluczowa jest analiza potrzeb lokalnego nabywcy.

– "Lokalność jest bardzo ważna. Mamy już takie realizacje, w których motywem przewodnim są odniesienia do lokalnej tradycji, kultury czy historii. Poza tym dbałość o detale jest również wyrazem troski o klienta np. poprzez uporządkowane przestrzenie promocyjne czy komunikację z klientem za pomocą ekranów, ale z wykorzystaniem starannie przemyślanych treści marketingowych "– wylicza Ewa Gawroniak-Olejniczak.

 

Nowatorskie rozwiązania dla piekarni, cukierni czy stoisk alkoholowych

Tegoroczny Modelowy Sklep dzięki wizji projektantów i innowacyjności wystawców przeprowadzi odwiedzających wyznaczonymi alejkami przez różne strefy. O część z nowatorskimi rozwiązaniami dla stoisk piekarniczych, cukierniczych czy stoisk alkoholowych zadba firma Wanzl. Atrakcyjna ekspozycja wypieków będzie możliwa dzięki przejrzystemu regałowi BakeOff, który gwarantuje wygodny dostęp do każdej półki oraz zabezpiecza produkty za pomocą klapy higienicznej. Nowoczesny i elegancki wygląd mebla harmonijnie wpisuje się we wnętrza pomieszczeń sprzedażowych, zgrabnie łącząc tradycyjne i nowoczesne elementy.

 

Emocje i potrzeby klienta w sklepie

– "Co ma wspólnego tradycyjna piekarnia, pachnąca chlebem i bułeczkami ze światem poddającym się nieustannemu galopowi technologicznemu? Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku kluczową rolę odgrywają emocje i potrzeby klienta. Taki balans pomiędzy tradycją a innowacyjnością postanowiliśmy przenieść na kanwę naszej ekspozycji na targach RetailShow 2023, pokazując tym samym, jak mocno jesteśmy osadzeni w tradycji, a mimo to zawsze obieramy kurs na jutro" – zachęca Magdalena Kwietniewska, Sales & Operations Director z firmy Wanzl.

 

Kawa na wynos elementem wzbogacającym biznes stacjonarny

Producent w aranżowanej przestrzeni przykuje również uwagę częścią kawiarnianą, a słodkim wypiekom z witryny cukierniczej towarzyszyć będzie kawa z Coffee Cornera. Taki system modułowy dla różnych formatów sklepów zwiększa potencjał sprzedażowy w segmencie trendu kawy na wynos, a jednocześnie poprawia doświadczenie zakupowe klienta, który na miejscu może delektować się aromatem świeżo parzonych ziaren.

 

Innowacyjna kasa sklepowa

Inną, ciekawą częścią Modelowego Sklepu będzie strefa wyposażona przez firmę Modern Expo. Jak się okazuje kasa sklepowa PULSAR to nie tylko miejsce, w którym się płaci. Zawiera wiele funkcjonalności i jest przyjazne dla klientów.

– "Przestrzeń za ladą jest wyposażona w przestronne regały łatwo dostępne dla pracowników sklepu, skąd komfortowo mogą zapewnić obsługę najwyższej jakości. PULSAR umożliwia również zorganizowanie punktu PUDO (pick-up & drop-off), praktycznego rozwiązania logistycznego, które pozwala nadawać lub odbierać przesyłki. Dzięki niemu zwyczajny sklep może dysponować funkcją kompaktowego centrum logistycznego zajmującego się obsługą internetowych zamówień" – podkreśla Piotr Lutek, Marketing Business Partner z firmy Modern-Expo.

To także efektywna przestrzeń do wykorzystania jako punkty promocji i ofert specjalnych, dzięki ekranom ultra HD, które pozwalają przekazać informacje klientom.

 

Meble do sklepów z interaktywną przymierzalnią i lady chłodnicze

Poza strefami wypełnionymi zestawami mebli i innymi rozwiązaniami uzupełniającymi w Modelowym Sklepie będzie można także porównać lady i regały chłodnicze dostarczone przez czołowych polskich producentów urządzeń chłodniczych. Po raz pierwszy pojawią się też meble dedykowane branży fashion z interaktywną przymierzalnią przygotowaną przez firmę Mago, gdzie możliwe jest zaprojektowanie indywidualnego oświetlenia dla wybranej stylizacji.

 

Oświetlenie w sklepie stacjonarnym

O profesjonalne oświetlenie sklepu zadbają dwie firmy z branży oświetleniowej Bäro Polska i Profilight Group. Takie połączenie pozwoli klientom porównać skuteczność i atrakcyjność proponowanych rozwiązań bezpośrednio w warunkach sklepowych.

– "Zaprezentujemy nasze bestsellery i nowości, które będziemy wprowadzać do Polski, a więc głównie oprawy montowane do szynoprzewodu. To bardzo popularne i funkcjonalne propozycje" – zapowiada Izabela Wiszniewska, Key Account Manager z firmy Profilight Group.

Obie oświetleniowe firmy zwrócą też uwagę na aspekt związany z energooszczędnością i elastycznością rozwiązań, by przy zapewnieniu odpowiedniej ilości światła zużyć jak najmniej energii.

 

Butelkomat — automatyczny punkt zbierania butelek szklanych i plastikowych oraz puszek aluminiowych

Ciekawym elementem tegorocznego Modelowego Sklepu będzie butelkomat firmy Sortbox, odpowiedź dla wdrażanego w Polsce systemu kaucyjnego. Urządzenie SortBox BCR 2.0 to automatyczny punkt zbierania butelek plastikowych, puszek aluminiowych i szklanych objętych kaucją. Tego typu rozwiązania coraz częściej będą pojawiały się w przestrzeniach handlowych, dlatego warto już dziś przetestować ich działanie.

Modelowy Sklep to szczególna część Targów RetailShow, gdzie w niezobowiązującej atmosferze sprawdzić można funkcjonalności zaprezentowanych produktów, przyjrzeć się im w scenerii sklepowej, a także porozmawiać z przedstawicielami dostawców i producentów.

 

Bezcenna branżowa wiedza z branży RetailShow

Wojciech Smoktunowicz, dyrektor marketingu z firmy ECP Polska, organizator targów podkreśla, że słowa wystawców będących wiodącymi firmami w branży są najcenniejszą rekomendacją udziału w RetailShow.

– "RetailShow to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych, które corocznie wpisuje się w nasz harmonogram. Już po raz jedenasty mamy zaszczyt być głównym sponsorem targów oraz kongresu. RetailShow to doskonała okazja do prezentacji i promocji szerokiej gamy produktów, usług, technologii oraz innowacji dedykowanych dla handlu. To przestrzeń do wymiany doświadczeń wielu specjalistów i nawiązania ciekawych kontaktów, które niosą potencjał współpracy" – podkreśla Adrian Szczepanik, specjalista ds. reklamy i PR firmy Koncept-L.

Targi RetailShow

Targi RetailShow — informacje praktyczne

12. edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędzie się w dniach 22-23 listopada 2023 w godzinach 9:00-17:00 w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Organizatorem Targów RetailShow jest firma ECP Polska. Wstęp jest bezpłatny po zarejestrowaniu się na stronie internetowej http://www.retailshow.pl/pl/rejestracja lub w recepcji w dniu targów.

Partnerem Strategicznym Targów RetailShow 2023 i Retail Congress jest firma MODERN-EXPO. Rolę Sponsorów Głównych objęły firmy: HIKVISION POLAND, KONCEPT-L, MORIS DESIGN, OPTIMIX i SENSORMATIC, a partnerów technologicznych Solix i Magnes.pl.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz