PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweTechnologie najbliższej przyszłości na Tech Meetup Motorola Solutions

Technologie najbliższej przyszłości na Tech Meetup Motorola Solutions

przez Biznesowe materiały prasowe

O kamerach rozpoznających obiekty, źródła dźwięków, czy mierzących temperaturę, o rozwoju sztucznej inteligencji, a także o doświadczeniach związanych z korzystaniem z nowych technologii i zastosowaniu ich w biznesie dyskutować będą 20 czerwca o godz. 18:00 w Browarze Lubicz uczestnicy Tech Meetup Motorola Solutions.

 

Wydarzenie biznesowe Tech Meetup Motorola Solutions 2023

Tematem przewodnim wydarzenia organizowanego 20 czerwca 2023 są technologie przyszłości oraz nowe trendy w tworzeniu oprogramowania na urządzenia IoT takie jak kamery czy sensory. Organizatorzy przedstawią doświadczenia użytkownika korzystającego z nowych technologii w biznesie oraz korzyści, jakie niesie za sobą implementacja zaawansowanych, innowacyjnych rozwiązań.

– "W ciągu 5-10 lat nastąpi bardzo szybki rozwój technologii, a sztuczna inteligencja pomoże nam w pracy lub wykona ją za nas. Urządzenia będą więcej “słyszały", “widziały" czy wyczuwały temperaturę. Szerokie spektrum sensorów stanie się również tak tanie, że będzie możliwe umieszczenie ich w wielu urządzeniach, z których korzystamy na co dzień, nie podnosząc znacząco ich ceny" – podkreśla Piotr Żołnierczyk z Motorola Solutions.

 

Analiza dźwięku i natychmiastowa pomoc

Konieczność szybkiego dostarczania informacji i sprawnego reagowania na zmiany powoduje, że coraz istotniejszą rolę odgrywa analiza dźwięku. Pomaga ona w natychmiastowej komunikacji z zespołem i skutecznym rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych. Te kwestie podczas Tech Meetup poruszy podczas swojej prelekcji "Analiza dźwięku z wykrywaniem kierunku" dr HaoHai Sun, Audio and Acoustic Architect w Motorola Solutions​, absolwent Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii.

– "Mikrofon jest już na tyle inteligentny, że “wie", skąd dochodzi głos, a dzięki skorelowaniu go z obrazem, kamera “rozumie", co sygnalizuje dany dźwięk i skąd pochodzi. System video będzie w stanie rozpoznać sytuację i sprowadzić odpowiednią pomoc" – wyjaśnia Piotr Żołnierczyk z Motorola Solutions.

 

Nowy język programowania

Wprowadzanie efektywnych zmian w celu podniesienia sprawności wiąże się także z modyfikacją sposobu kodowania. Taką transformacją jest przechodzenie z języka programowania C++ na GO, który został zaproponowany przez firmę Google. O zmianach w pracy dewelopera związanych z wprowadzeniem nowego języka w swojej prelekcji "Zagłębienie się w Go z perspektywy programisty C++" opowie Piotr Nowicki, Senior Software Engineer w Motorola Solutions, członek zespołu, który tworzy oprogramowanie kamer.

 

Współpraca człowieka ze sztuczną inteligencją

Rewolucją w pozyskiwaniu informacji stało się w ostatnim czasie udostępnienie narzędzia, jakim jest czat GPT. Korespondencja z chatbotem, który wykorzystuje techniki sztucznej inteligencji to zaledwie jedno ze spektrum możliwości tej technologii. Podczas Tech Meetup odbędzie się panel dyskusyjny "Przyszłość rozwoju oprogramowania układowego z perspektywy ChatGPT". Debata stanie się przyczynkiem do rozmowy o tym, czy obecny stan technologii AI może być doradcą w rzeczywistych problemach programistów systemów wbudowanych.

Tech Meetup Motorola Solutions "Rozwój nowoczesnego firmware"

– "Zastanowimy się z trojgiem naszych specjalistów w panelu dyskusyjnym, czy ChatGPT jest godny zaufania w kwestii rekomendacji właściwych rozwiązań przy tworzeniu oprogramowania. Poruszymy kwestię bezpieczeństwa danych udostępnianych wyższym technologiom" – podkreśla Piotr Żołnierczyk z Motorola Solutions.

 

Tech Meetup Motorola Solutions "Rozwój nowoczesnego firmware" odbędzie się 20 czerwca o godz. 18:00 w Browarze Lubicz przy ul. Lubicz 17J w Krakowie.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz