PolecanyBiznes.pl - portal biznesowyWiadomości biznesoweTop 100 Kobiet w technologiach chmurowych
Top 100 Kobiet w technologiach chmurowych

Top 100 Kobiet w technologiach chmurowych

przez Biznesowe materiały prasowe

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", organizator Perspektywy Women in Tech Summit 2023, czyli największej w Europie konferencji dla kobiet w technologiach, przygotowała listę Top 100 Women in Cloud Computing – nierankingowe zestawienie wyjątkowych kobiet (polskich i zagranicznych, ale pracujących w Polsce) zawodowo zajmujących się problematyką Cloud Computing. Poznaj top 100 kobiet w technologiach chmurowych.

 

Modna problematyka Cloud Computing w branży IT

Obszar technologii chmurowych odnotował w ostatnich latach ogromny wzrost i Polska nie jest tu wyjątkiem. Chmura rewolucjonizuje gospodarkę, upraszcza też nasze codzienne życie i pracę. Ponieważ coraz więcej firm przenosi swoją działalność do chmury, rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów i specjalistki w tej dziedzinie. Podczas gdy branża technologiczna jest tradycyjnie zdominowana przez mężczyzn, w Polsce jest wiele kobiet, które wnoszą znaczący wkład w obszar technologii chmurowych. W uznaniu ich osiągnięć Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" przygotowała listę Top 100 Women in Cloud Computing.

– "Kobiety są nie tylko niezbędne do rozwoju i sukcesu chmury obliczeniowej, ale są integralną częścią kształtowania jej przyszłości. Ich różnorodne perspektywy i innowacyjne pomysły mają kluczowe znaczenie w tworzeniu bardziej integracyjnego i sprawiedliwego cyfrowego świata dla wszystkich". – Bianka Siwińska, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

 

Top 100 Women in Cloud Computing

Lista jest nierankingowym zbiorem wyjątkowych kobiet, które w Polsce zawodowo zajmują się chmurą obliczeniową. Jej celem jest promowanie tych kobiet jako wzorów do naśladowania i inspirowanie młodych kobiet do rozważenia kariery w tym obszarze, a także podkreślanie potencjału kobiet w roli ekspertek w cloud computing.

Jury zebrało ekspertki i przyznało nominacje w kategoriach:

  • Cloud Research
  • Cloud Diversity and Inclusion
  • Cloud Rising Star
  • Cloud Mentor of the Year
  • Cloud Engineering
  • Cloud Implementation
  • Cloud Community Champion
  • Cloud Education

 

Zestawienie powstało przy pomocy ekspertów z Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego – OPI PIB. Jury składa się z ekspertów w dziedzinie przetwarzania w chmurze, a przewodniczy Magdalena Dziewguć – Country Director, Google Cloud Poland:

  • Dominika Bettman – General Manager of Microsoft Poland
  • Przemek Szuder – Managing Director Central & Eastern Europe, Amazon Web Services
  • dr inż. Jarosław Protasiewicz – Dyrektor Narodowego Ośrodka Przetwarzania Informacji
  • Robert Paszkiewicz, VP, Central and Eastern Europe, OVH Cloud
  • Joanna Obstój – Director of Engineering, Googl
  • Piotr Beńke – Chief Technology Officer & Technical Sales Director at IBM Poland, Baltics & Ukraine
  • Ewa Macias – Engineering & UX director at Nomagic.ai

 

Najlepsze Kobiety w Cloud Computing w Polsce są wybierane na podstawie ich osiągnięć zawodowych w tej dziedzinie, ich wkładu w branżę oraz ich potencjału wpływania i kształtowania przyszłości przetwarzania w chmurze. Na liście znajdują się kobiety z różnych środowisk, w tym ze środowiska akademickiego, przemysłu, biznesu i sektora publicznego.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy ma misję walki z dysproporcjami płci w branży technologicznej i zachęcenie większej liczby kobiet do zajmowania się dziedzinami STEM. Nagrody TOP 10 Women in Cloud Computing zostaną ogłoszone na Perspektywy Women in Tech Summit – największej imprezie dla kobiet w technologiach w Europie i Azji.

Poznaj listę 100 Kobiet w technologiach chmurowych.

Na popularnym portalu biznesowym PolecanyBiznes.pl przeczytasz o kobietach biznesu z różnych branż, w tym między innymi:

Powiązane artykuły

Napisz komentarz