PolecanyBiznes.plWiadomości biznesoweUpominki biznesowe w marcu
Upominki biznesowe w marcu

Upominki biznesowe w marcu

przez Biznesowe materiały prasowe

Jest wiele okazji, by wręczyć prezenty biznesowe. W marcu obchodzimy Dzień Kobiet, Wielkanoc oraz zyskujący na popularności Dzień Doceniania Pracownika. Są to wyjątkowe okazje, które zachęcają do wzmacniania relacji biznesowych. Skąd wzięły się te tradycje i dlaczego warto celebrować je w swojej firmie?

 

Prezent na Dzień Kobiet od firmy

Zwyczaj wręczania prezentów z okazji Dnia Kobiet aktualnie jest bardzo popularny. Jego początki sięgają 8 marca 1908 roku, gdy grupa kobiet w Nowym Jorku zorganizowała strajk w celu poprawy warunków pracy. Ruch na rzecz praw kobiet zainspirował się tym wydarzeniem i ustanowił Międzynarodowy Dzień Kobiet. Święto to było symbolem walki o prawa kobiet, ale też momentem doceniania osiągnięć zawodowych kobiet w firmach. Okazja ta zachęca, by wyrazić im wdzięczność i szacunek. Ofiarowanie prezentów na Dzień Kobiet w miejscu pracy dziś jest popularnym zwyczajem.

– "W dniu 8 marca panowie wybierają czekoladki, kwiaty i zestawy upominków dla kobiet, by umilić paniom ten wyjątkowy dzień" – mówi Anna Garmada, właścicielka marki Nobilia i ekspertka w dziedzinie prezentów.

 

Firmowe upominki Wielkanocne

Tradycja wręczania prezentów wielkanocnych sięga czasów średniowiecznych, gdy obdarowywano się jajkami, które są symbolem nowego życia. Przez lata wręczano sobie różne podarunki z okazji tego święta. Dziś wśród najpopularniejszych firmowych prezentów wielkanocnych dla pracowników, klientów i partnerów biznesowych znajdziemy czekoladki prezentowe, wielkanocne kosze prezentowe czy słodkie upominki na Wielkanoc od firmy wypełnione przetworami, pralinami, kawą, herbatą, ciastkami, przysmakami i alkoholem, a także bony. Popularną tradycją w wielu polskich firmach stało się wręczanie eleganckich upominków Wielkanocnych dla pracowników, klientów i partnerów biznesowych.

 

Upominek, który pozwoli docenić pracownika

W dniu 1 marca przypada Dzień Doceniania Pracownika. To święto, które zyskuje na popularności w naszym kraju. Stanowi doskonałą okazję, by wyrazić pracownikom wdzięczność za trud, zaangażowanie i codzienną pracę, którą każdego dnia wkładają w rozwój biznesu. Podziękować za kreatywność, wyjątkowe pomysły i niezwykłą wartość, którą pracownicy wnoszą w życie firmy.

– "Z tej okazji pracodawcy i przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na wybór wysokiej jakości unikalnych i luksusowych upominków dla pracowników i partnerów biznesowych, które są pięknie zapakowane. Wypełniają je różnorodne specjały, świece, kawy, herbaty i słodycze" – dodaje Anna Garmada.

 

Znaczenie upominków w biznesie

Firmowe prezenty i upominki biznesowe to nie tylko miły gest, ale także sposób docenienia, wyrażenia wdzięczności i szacunku, a także forma podziękowania osobom, które w ogromnym stopniu wpływają na rozwój przedsiębiorstw.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz