PolecanyBiznes.plLifestyleWakacyjny urlop w cieniu inflacji
Wakacyjny urlop przedsiębiorcy

Wakacyjny urlop w cieniu inflacji

przez Biznesowe materiały prasowe

Wakacje to czas zwiększonych wydatków. Najlepiej sfinansować je z oszczędności zgromadzonych w ciągu roku. Nie każdy ma jednak taką możliwość, tym bardziej że różnica w średniej cenie wyjazdu wypoczynkowego w ubiegłym roku wzrosła o 18,3% względem analogicznego okresu w 2021 roku. Jak wyglądać będzie wakacyjny urlop przedsiębiorców w cieniu inflacji?

 

Wzrost cen wycieczek w biurach podróży

Jak wynika z badania "Raport Podróżnika" przygotowanego przez TravelPlanet, średnia cena wycieczek z polskimi biurami podróży wyniosła latem 2022 roku 2642 zł na osobę. To aż o 400 zł więcej niż zaledwie rok wcześniej. Drożyzna była efektem pogłębiającej się przez cały rok inflacji i wzrostów cen paliwa lotniczego, które stanowi kluczową składową ogólnego kosztu zorganizowanej wycieczki. Raport wskazuje, że najwięcej w ubiegłym roku zaoszczędzali ci, którzy zarezerwowali wakacyjne wyjazdy wczesną wiosną, nie czekając na okazje Last Minute. Oszczędności wynosiły nawet do kilkuset złotych na osobę.

 

Wakacje last minute w atrakcyjnych cenach

Chociaż większość klientów biur turystycznych doskonale wie, na czym polegają wczasy Last Minute, wiele osób daje się skusić na "promocyjną" ofertę wakacji w lipcu, kupując bilet już na kilka miesięcy przed wyjazdem. Warto jednak wiedzieć, że tego typu propozycje pojawiają się na kilka lub kilkanaście dni przed wycieczką. Wakacje Last Minute to wyjazdy w obniżonych cenach oferowane przez biura podróży. Poza niższym kosztem takich wczasów nie różnią się niczym od wakacji planowanych z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem – w ramach takiej oferty możemy liczyć na wygodny hotel oraz wszelkie inne udogodnienia wynikające z oferty All Inclusive.

 

Sposób na tańsze podróże

– "Osoby, które muszą mieć zaplanowany cały wyjazd z odpowiednio dużym wyprzedzeniem czasowym, raczej nie skorzystają z oferty Last Minute. Jeśli chcemy podróżować relatywnie tanio, musimy umieć podejmować szybkie decyzje – zdarza się, że wyjazd w ramach promocji ma miejsce za dwa lub trzy dni od momentu znalezienia oferty. Z drugiej strony wszelkie wydatki warto planować z wyprzedzeniem, aby nie stanowiły zbyt dużego obciążenia dla domowego budżetu. Pomocne może okazać się skorzystanie z szybkiej pożyczki, która pozwoli sfinansować rodzinne wakacje w kraju lub za granicą" – mówi Marta Fila, Marketing Manager w AIQLabs, właściciela marek SuperGrosz i "Kupuj Teraz – zapłać później".

 

Zniżki na wczasy last minute

Warto wiedzieć, że na największe zniżki w ramach Last Minute można liczyć poza sezonem turystycznym – w lipcu lub sierpniu tego typu wyjazdy często są przecenianie o niewielkie kwoty. Z całą pewnością warto przeglądać oferty biur podróży i wyszukiwać najlepsze propozycje. Można też wziąć urlop w pracy i czekać do ostatniej chwili z rezerwacją biletów, co jednak wiąże się z pewnym ryzykiem, że oferta nam przepadnie. Wczasy Last Minute są więc dobrą propozycją dla tych turystów, którzy dopuszczają pewną niewiadomą i są otwarci na ciekawe opcje, jeśli chodzi o kierunek podróży.

 

Jak przedsiębiorcy spędzają urlop i wakacje?

Jesteśmy w trakcie przygotowywania obszernego raportu o tym, jak przedsiębiorcy spędzają wakacje. Już niebawem na portalu dla przedsiębiorców opublikujemy artykuł, z którego dowiesz się o tym czy właściciele firm i przedstawiciele świata biznesu wypoczywają latem na długich wakacjach. A może w przeciwieństwie do tego, co myśli społeczeństwo właściciele firm wcale nie biorą urlopu? Poinformujemy o tym, jak nasz raport będzie gotowy 🙂

Powiązane artykuły

Napisz komentarz