PolecanyBiznes.pl - portal biznesowyWiadomości biznesoweWarszawska Komisja Dialogu ds. Przedsiębiorczości
Polscy przedsiębiorcy portal biznesowy

Warszawska Komisja Dialogu ds. Przedsiębiorczości

przez Biznesowe materiały prasowe

Polscy przedsiębiorcy potrzebują wsparcia. Może im je zapewnić Komisja Dialogu ds. Przedsiębiorczości, której zadaniem będzie wspieranie właścicieli małych i średnich firm. Aby mogła dbać o interesy przedsiębiorców i przedsiębiorczyń potrzeba zaangażować do współpracy kilka organizacji pozarządowych.

 

Wsparcie dla właścicieli firm w Polsce

– "Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw nie mają w Polsce łatwego życia. Najpierw ich interesom zagroziła pandemia koronawirusa, potem Polski nieŁad i wojna. Dziś inflacja i ciągła niepewność jutra również nie napawają optymizmem. Dlatego w marcu br. zorganizowałam spotkanie Warszawa Kobiet Biznesu, które miało na celu rozpoznanie potrzeb warszawskich przedsiębiorczyń " – mówi Anna Auksel-Sekutowicz radna m. st. Warszawy.

 

Dzień Mikro i Małych Przedsiębiorców

W tym tygodniu obchodzimy Dzień Mikro i Małych Przedsiębiorców, ustanowiony przez ONZ w 2017 roku. W Polsce mamy ponad 1 milion małych i ponad 1,5 miliona średnich przedsiębiorstw, które zatrudniają razem prawie 4,5 miliona pracowników. To daje 60 proc. krajowego zatrudnienia.

 

MŚP jest podstawą polskiej gospodarki

MŚP to bardzo istotny komponent polskiej gospodarki. Z badań Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu wynika, że stanowi on niemal 100 proc. wszystkich przedsiębiorstw w Polsce, z czego mikroprzedsiębiorstwa to aż 97 proc. Dużych podmiotów (zatrudniających powyżej 250 pracowników) mamy w Polsce zaledwie 0,2 proc.

 

Branżowa Komisja Dialogu ds. Przedsiębiorczości

Między innymi dlatego naprzeciw małym i średnim przedsiębiorcom oraz przedsiębiorczyniom wychodzą warszawscy radni z Koalicji Obywatelskiej (Nowoczesna). Wystosowali oni interpelację z zapytaniem o możliwość powołania w Warszawie Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Przedsiębiorczości. Odpowiedź z Biura Gospodarki przyszła pozytywna.

 

Czego potrzeba, do stworzenia Branżowej Komisji Dialogu ds. Przedsiębiorczości?

Żeby Komisja została powołana, musi się zgłosić 10 organizacji pozarządowych, które wyrażą chęć współpracy w realizacji zadań publicznych z zakresu działań biura. Zainteresowane organizacje pozarządowe zgłaszają wolę powołania BKDS-u do dyrektora biura.

 

– "Jeśli chcesz mieć wpływ na warunki funkcjonowania przedsiębiorców, a profil fundacji czy stowarzyszenia, w którym działasz, dotyka problematyki przedsiębiorczości, czy wyrównywania zawodowych szans w biznesie, to proszę o kontakt. Głęboko wierzę, że niebawem w mieście stołecznym powstanie Komisja, która będzie reprezentowała interesy warszawskich przedsiębiorczyń i przedsiębiorców" – mówi Anna Auksel-Sekutowicz.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz