PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweWektory 2023 – wyróżnienia organizacji pracodawców w Polsce
Wektory 2023 - wyróżnienia organizacji pracodawców w Polsce

Wektory 2023 – wyróżnienia organizacji pracodawców w Polsce

przez Biznesowe materiały prasowe

Wektory 2023 to nagrody dla liderów biznesu za szczególny wkład w przedsiębiorczość w Polsce, które rozdano podczas Uroczystej Gali Pracodawców RP, która odbyła się w dniu 13 stycznia 2024. Poznaj 11 laureatów tej prestiżowej nagrody Wektory 2023.

 

Wektory 2023 – prestiżowe nagrody biznesowe

Wektory to prestiżowe nagrody dla osobistości ze świata biznesu, mediów, kultury i polityki, które w tym roku zostały przyznane już 22 raz przez organizację pracodawców w Polsce – Pracodawcy RP. Laureatami tego wyróżnienia są osoby, które odgrywają znaczący wpływ na rozwój gospodarki w Polsce, przyczyniają się do rozwoju kulturalnego i społecznego oraz wskazują nowatorskie rozwiązania.

 

11 laureatów nagród Wektory 2023

Tym razem nagrodzono 11 laureatów, których działania w 2023 roku wniosły ponadprzeciętny wkład w przedsiębiorczość w Polsce:

 • Arcus S.A. "za konsekwentne i trwałe wzmacnianie polskiej gospodarki poprzez wdrażanie innowacyjnych i zintegrowanych rozwiązań obejmujących urządzenia, oprogramowania i usługi oraz za szybkie i skuteczne wsparcie zmian gospodarczych i technologicznych mających na celu zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu w Polsce".
 • Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. "za wyjątkowe dokonania w świecie nauki, prowadzenie prac badawczo rozwojowych, których efektem jest wprowadzenie na rynek nowatorskich produktów medycznych stosowanych w medycynie i weterynarii oraz za opracowanie przełomowych terapii przyczyniających się do budowy kapitału zdrowotnego Polaków".
 • Janssen Cilag Sp. z o.o. "za dbałość o dostęp pacjentów do terapii odzwierciedlających aktualne standardy leczenia na świecie, za aktywne działania wspierające zdrowie i samopoczucie pacjentów z chorobami psychicznymi oraz za zaangażowanie w kampanie i projekty społeczne podnoszące społeczną świadomość chorób psychicznych i zapobiegające wykluczeniu z życia osób dotkniętych tego typu chorobami".
 • Robert Dobrzycki – prezes Zarządu Panattoni Europe Sp. z o.o. "dla niekwestionowanego architekta sukcesu, który stanowi inspirację dla przedsiębiorców na całym świecie. Za stworzenie europejskiej firmy będącej liderem w budowie i zarządzaniu powierzchniami magazynowymi oraz za działalność biznesową, która jest ukierunkowana na spełnienie indywidualnych potrzeb klientów".
 • Mariusz Jawoszek – Group Chairman; CEO w Dictador Holding Limited "za globalny sukces marki połączony z patriotyzmem gospodarczym i budowę globalnego Championa z polskiego Mikołowa".
 • Dominik Leszczyński – prezes DL Invest Group S.A. "za szczególną dbałość o budowanie silnych i pozytywnych relacji z partnerami biznesowymi, inwestorami i instytucjami, które skutkują możliwością współpracy na wielu poziomach, a także za wdrażanie biznesowych projektów, które mają bezpośredni wpływ na poprawę życia lokalnych społeczności w otaczającym je środowisku".
 • Adam Niedziółka – prezes Zarządu ADN Akademia Sp. z o.o. "za działalność biznesową i osobiste zaangażowanie stawiające na pierwszym miejscu rozwój i edukację obywateli. Za pomysłowość i konsekwentną rozbudowę firmy, której nadrzędnym celem są kursy, szkolenia i edukacja przedstawicieli: administracji publicznej, samorządu terytorialnego, jak i świata biznesu".
 • Prof. Piotr Henryk Skarżyński – członek Zarządu Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o. "za znaczący wpływ, poparty międzynarodowym uznaniem, na rozwój globalnej medycyny oraz wyjątkowe osiągnięcia i innowacje w zarządzaniu ochroną zdrowia, a także za ogromny naukowy wkład i wpływ na kształtowanie standardów stosowanych w leczeniu i nieustanne zaangażowanie w tworzenie nowych rozwiązań w dziedzinie chirurgii i diagnozy chorób laryngologicznych".
 • Wojciech Wolny – prezes Zarządu Euvic S.A. "za wyjątkowy upór w dążeniu do wyznaczonego celu, zaangażowanie, profesjonalizm oraz osobisty wkład w budowę i rozwój rynku IT w Polsce, a także za konsekwentne wzmacnianie polskiej gospodarki poprzez inwestycje i innowacje mające kompleksowo wspierać rozwój świata biznesu."
 • Ewa Wernerowicz – przewodnicząca Rady Nadzorczej Soonly Finance Sp. z o.o. "za determinację, odwagę i strategiczne działania podejmowane w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz za wyjątkowe serce i hojność okazane tym, którzy nagle znaleźli się w potrzebie. Za wyjątkową siłę i okazanie ogromnego serca w obliczu wojny w Ukrainie".
 • Joanna Makowiecka-Gatza – prezes Zarządu Karmar S.A. i Linkcity Poland S.A., Grupa Bouygues "za wyjątkowe zaangażowanie mające na celu edukację i dzielenie się wiedzą w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej firm oraz za aktywne propagowanie pozytywnych zmian środowiskowych i biznesowych w firmach i organizacjach, z którymi na co dzień współpracuje, a także za umiejętną analizę i trafne diagnozy dotyczące przyszłych potrzeb gospodarki, środowiska naturalnego i ładu korporacyjnego".

 

SuperWektor 2023

#SuperWektorem2023 nagrodzono Szymona Hołownię – Marszałka Sejmu RP oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza – Wicepremiera i Ministra Obrony Narodowej "za stworzenie koalicji będącej alternatywą dla pozostałych ugrupowań funkcjonujących na polskiej scenie politycznej oraz za wyjątkową współpracę ponad podziałami, dla której najważniejsze są: demokracja, wolność słowa, praworządność i Konstytucja".

Wektory 2023 - wyróżnienia organizacji pracodawców w Polsce

 

Uroczysta Gala Pracodawców RP

To wyjątkowe wydarzenie biznesowe obfitowało w mnóstwo emocji. Podczas eventu wystąpili artyści polskiej sceny muzycznej, a wśród nich Natalia Szroeder, Małgorzata Ostrowska, Urszula, Sławek Uniatowski i Baranovski. Galę prowadzili Katarzyna Zdanowicz – Polsat i Polsat News oraz Dariusz Prosiecki – dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu Pracodawcy RP.

 

Najlepszy portal biznesowy w Polsce to miejsce, w którym przeczytasz o wszystkim co ważne dla przedsiębiorców.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz