PolecanyBiznes.plMateriały partneraWysyłka palety kurierem – jak przygotować przesyłkę?
Wysyłka palety kurierem

Wysyłka palety kurierem – jak przygotować przesyłkę?

przez Artykuł reklamowy
Artykuł sponsorowany

Towary o dużych rozmiarach przewozi się na paletach. Można je bez problemu wysłać kurierem, taką usługę świadczy bowiem wiele firm przewozowych. Dzięki GlobKurier.pl wysyłka taka będzie prosta i atrakcyjna cenowo.

 

Wysyłka paletowa to jedna z popularniejszych usług w ofercie firm kurierskich. Najczęściej dotyczy ona towarów o dużych rozmiarach, które są ciężkie lub mają niestandardowy kształt. Wystarczy wejść na stronę https://www.globkurier.pl/oferta/przesylki-paletowe, aby sprawnie, prosto i niedrogo nadać przesyłkę paletową.

 

Wysyłka paletowa – na co zwrócić uwagę?

Wysyłka palety kurierem nie jest sprawą skomplikowaną, niemniej pamiętać trzeba o kilku kwestiach:

  1. Nadawca musi sam zadbać o paletę, gdyż kurier jej nie przywozi.
  2. Stan techniczny – paleta nie może mieć uszkodzeń mechanicznych.
  3. Towary na palecie powinny być ułożone od najcięższych do najlżejszych, aby środek ciężkości zlokalizowany był w centrum podłoża.
  4. Zabezpieczanie paczek poprzez dokładne przyczepienie ich do palety. Można użyć do tego specjalnej folii stretch lub taśm bindujących.
  5. Towary nie mogą wystawać poza obręb palety.
  6. Zasady dotyczące maksymalnych wymagań wymiarowych i wagowych palet – zawsze trzeba skonfrontować je z zaleceniami wybranego przewoźnika.
  7. Umieszczenie palety w miejscu, do którego możliwy jest dojazd samochodem ciężarowym (do 7,5 tony) i sprawny załadunek (rampa załadowcza czy parking lub podjazd przed firmą).
  8. Etykieta przewozowa naklejona w widocznym miejscy na przesyłce paletowej.

 

Jak zabezpieczyć przesyłki na palecie?

Wyżej wspomniano, że paczki muszą zostać dokładnie przyczepione do palety. Ułatwi to transport i zapobiegnie uszkodzeniu ładunku. W tym celu wykorzystać można specjalną folię stretch lub taśmy bindujące. Poza tym towar należy zabezpieczyć przed zamoknięcie i przesunięciem. Służy do tego folia zabezpieczająca.

 

Przesyłka paletowa kurier – koszty

Ceny wysyłki palety kurierem są różne w zależności od przewoźników czy adresu doręczenia (Polska lub zagranica). Na ostateczne koszty wpływa również waga gabarytowa oraz waga rzeczywista. Pamiętać należy, iż waga liczona jest razem z paletą. Dzięki GlobKurier.pl można porównać zakres usług i cenniki poszczególnych firm transportowych, i dzięki temu wysłać przesyłką paletową towary o różnych gabarytach w atrakcyjnych cenach.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz