PolecanyBiznes.plWydarzenia biznesoweZnamy finalistę tegorocznego konkursu "Zagraj o mentoring"
Konkurs "Zagraj o mentoring"

Znamy finalistę tegorocznego konkursu "Zagraj o mentoring"

przez Biznesowe materiały prasowe

Zakończyła się kolejna edycja konkursu "Zagraj o mentoring", organizowanego przez inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu we współpracy z InCredibles Sebastiana Kulczyka. Podczas finału aż dziewięć startupów wprowadzających na rynek innowacyjne rozwiązania technologiczne zaprezentowało swoje pomysły na biznes przed jury konkursowym.

 

Konkurs dla przedsiębiorców "Zagraj o mentoring"

Konkurs "Zagraj o mentoring" jest skierowany do młodych innowatorów z niezwykłymi pomysłami, którzy stawiają sobie za cel pokonywanie technologicznych wyzwań i rozwiązywanie biznesowych problemów. W tym roku w rywalizacji wzięły udział aż 33 firmy z całej Polski. Spośród nadesłanych propozycji kapituła konkursu wybrała dziewięć, które zakwalifikowały się do ostatniego etapu i zaprezentowały swoje pomysły podczas finału w siedzibie inQUBE we Wrocławiu.

 

Nagrody w konkursie "Zagraj o mentoring"

Główną nagrodą w konkursie był udział VII edycji InCredibles – wszechstronnym, szytym na miarę programie akceleracyjno-mentoringowym, zainicjowanym przez Sebastiana Kulczyka w 2017 roku.

W kapitule konkursu znaleźli się przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu i środowiska startupowego: Krzysztof Górka (Prezes Zarządu DFR Inwestycyjny Sp. z o.o.); Karolina Wilk-Tryjanowska (Co-Founder see.community); Rafał Tomkowicz (Dyrektor ds. Rozwoju Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce); Mikołaj Szyc (Acceleration Manager w Żabka Future); Dominik Marzec (Dyrektor w Dziale ds. Wspierania Przedsiębiorczości, Wrocławskiego Parku Technologicznego).

Konkurs "Zagraj o mentoring"

fot. Artur Ciachowski

Laureaci konkursu "Zagraj o mentoring"

Zwyciężył projekt Insbuy. Startup rozwija rozwiązanie umożliwiające przekierowanie widza kanału telewizyjnego lub treści wideo w internecie, bezpośrednio z materiału wideo do zakupu konkretnych produktów w kanale e-commerce. W konkursie wyróżniono także Akademię Krokieta i Lamy, startup tworzący edukacyjną platformę dla dzieci do nauki i zabawy poprzez ruch. Nagrodą jest uczestnictwo w drugiej edycji hybrydowych studiów podyplomowych Startup Excellence organizowanych przez inQUBE i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Konkurs "Zagraj o mentoring"

fot. Artur Ciachowski

Inkubator przedsiębiorczości

inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu został utworzony w celu wspierania aspiracji biznesowych studentów, absolwentów, pracowników naukowych oraz początkujących przedsiębiorców z branży ICT. Z wrocławskim Inkubatorem współpracuje zespół ekspertów z różnych dziedzin. Są to zarówno naukowcy, jak i praktycy biznesu, którzy wspierają merytorycznie osoby planujące oraz rozwijające swoją działalność gospodarczą. inQUBE to także nowoczesna przestrzeń biurowa i eventowa, będąca miejscem spotkań, pracy i nauki oraz stanowiąca część kampusu największej ekonomicznej uczelni na Dolnym Śląsku.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz